GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Chór katedralny zaprasza

Przygoda, pasja, spełnienie młodzieńczych marzeń - tak mówią ci, którzy przełamali wstyd przed publicznymi występami i przyszli śpiewać w chórze katedralnym.

Wraz z wrześniem chór katedralny wznawia swoje próby i ogłasza nabór. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 10 września o godzinie 19.00 w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej ul. Jana Pawła II 1 (budynek Kurii). 

- Zapraszam wszystkich chętnych do dołączenia do chóru katedralnego. Można to uczynić po prostu przychodząc na nasze próby, które będą odbywały się w każdą niedzielę o godzinie 19. Potrzebujemy nowych głosów i twarzy, w szczególności mężczyzn lub młodych chłopaków w trakcie lub po mutacji - tłumaczy Mateusz Kazimierski, dyrygent chóru.

Chór nie uczestniczy w każdej niedzielnej Eucharystii w katedrze. Bierze udział tylko w określonych liturgiach podczas niektórych uroczystości. Wypada to mniej więcej raz w miesiącu w niedzielę oraz podczas ważniejszych uroczystości diecezjalnych i świąt kościelnych. Osoby który mają pytania bądź jakiekolwiek obawy, mogą zadzwonić do Mateusza Kazimierskiego (tel. 533 642 167).

Tutaj znajdziecie jeden z artykułów "Gościa Legnickiego", w którym rozmawialiśmy z chórzystami o ich pasji do śpiewania w chórze katedralnym - LINK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast