GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Przed nami Tydzień Wychowania

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wydarzenia, które na pewno pomogą rodzicom w ich codziennym trudzie.

W najbliższą niedzielę w diecezji legnickiej rozpocznie się kolejna odsłona ogólnopolskiej inicjatywy Tydzień Wychowania Katolickiego. Nasza diecezja włącza się w nią już po raz trzynasty. Na poziomie ogólnopolskim przygotowują ją Rada Szkół Katolickich oraz Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

W naszej diecezji organizatorami są diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej. Między 11 a 17 września będzie można wziąć udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Będą one się odbywały w Chojnowie, Legnicy oraz Lubinie.

Do udziału zapraszają miejscowe parafie, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz prowadzona przez nie Dekanalna Poradnia Rodzinna. Ich propozycja będzie łączyć możliwość modlitwy, udział w warsztatach oraz możliwość wysłuchania wartościowych konferencji. Poniżej prezentujemy grafik poszczególnych wydarzeń:

Przed nami Tydzień Wychowania  

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie z przedstawicielami Akademii Familijnej w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa. To co proponują, jest co prawda skierowane przede wszystkim do rodziców, ale ma na celu rozwój całej rodziny. W czwartek 14 września odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można zapoznać się z ideą Akademii, dowiedzieć się, jak działa i wziąć udział w krótkich warsztatach, by później móc podjąć decyzję o wejściu w cykl spotkań w ramach Akademii, jakie są planowane w diecezji w dalszych miesiącach. Spotkania poprowadzą Jolanta i Łukasz Szydło,  małżonkowie i rodzice trzech córek i trzech synów, liderzy i moderatorzy Akademii Familijnej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny - Duszpasterstwo Rodzin prosi o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału pod numerem 697 672 275.

Lubińskim akcentem Tygodnia będą z kolei warsztaty dla rodziców, którzy obserwują u swoich dzieci problem ze zbyt dużą nieśmiałością. Odbędą się one w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretty Molli.

- Nieśmiałość to problem, który często bywa bagatelizowany przez otoczenie dziecka. W szkole taki uczeń nie sprawia większych problemów, nie jest “kłopotliwy”. Jeżeli jednak jesteś rodzicem dziecka nieśmiałego, to możesz być zaniepokojony trudnościami w nawiązywaniu relacji przez Twoją pociechę, jej kłopotami z wystąpieniami publicznymi, wypowiadaniem się na forum. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspierać rozwój dziecka nieśmiałego, jakie Twoje zachowania mogą ułatwić, a jakie  utrudnić kontakt z dzieckiem, to zapraszamy na warsztaty - zachęca Agata Szymkowiak, organizatorka warsztatów.

Więcej informacji wraz z numerami kontaktowymi na stronie www.drdl.diecezja.legnica.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast