Nowy punkt na wielkiej trasie pomiędzy czeską Pragą a polskim Gdańskiem.
Tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego parafia pw. św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze dołączyła do międzynarodowego Szlaku św. Wojciecha, który zaczyna się w czeskiej Pradze, a kończy w Gdańsku. W wydarzeniu wzięła udział liczna delegacja z Republiki Czeskiej na czele z ks. Piotrem Kubantem, proboszczem miejsca urodzenia św. Wojciecha - Libic nad Cidlinou i Podiebradami. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych Kamiennej Góry.
Dyrektor Muzeum Tkactwa Małgorzata Ogonowska przedstawiła rys historyczny kościoła parafialnego. Podczas wydarzenia głos zabrał obecny na uroczystości inicjator powstającego Szlaku Julian Golak - Przewodniczący Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej. Tablicę odsłonił burmistrz Janusz Chodasewicz, a poświęcił ją ks. Edward Bigos, proboszcz kamiennogórskiej parafii.
Podczas liturgii, która poprzedziła pobłogosławienie pamiątkowej tablicy, ks. Marian Kopko zainstalował w kościele parafialnym relikwie z ciała św. Wojciecha - głównego patrona Polski i patrona jedności Europejskiej. Św. Wojciech w znaku relikwii będzie obecny w Kamiennej Górze przez najbliższy miesiąc. Następnie relikwie zostaną przekazane do kolejnej miejscowości włączanej do szlaku. Najbliżej Kamiennej Góry na szlaku znajdują się Krzeszów, Mieroszów i Broumov. W planie jest jeszcze dołączenie do nich m.in. Lubawki oraz Bolkowa. Cały szlak aż do Gdańska i Elbląga organizatorzy planują oznakować do końca 2025 roku, w 1000, rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego - pierwszego polskiego króla.