Nowy numer 39/2023 Archiwum

Legnica. Złodzieje okradli kościół

Legnicka świątynia znów padła ofiarą przestępców.

Jak informują franciszkanie z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy, w czwartek 1 czerwca br. padli ofiarą złodzieja. Ze świątyni zniknął sprzęt nagłaśniający wartości 3 tys. złotych. Oto co napisali zakonnicy:

"W dniu wczorajszym (czwartek 1 czerwca) z naszego kościoła skradziono mikser Behringer XR16, Di-Box Art Dual Z-Direct oraz krótki kabel audio ze złączami XLR, które służyły do transmisji dźwięku z Mszy św. i nabożeństw. Z tego powodu nie było dźwięku w tym dniu podczas transmisji. Wartość skradzionego sprzętu to ok. 3000 zł.

W związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu i kradzieży w naszym kościele i klasztorze, zwracamy się z prośbą o większą czujność i wrażliwość na bezpieczeństwo i zachowanie naszego wspólnego dobra. W razie zauważenia podejrzanych zachowań, kradzieży czy dewastacji na terenie kościoła, czy klasztoru, prosimy o niezwłoczne informowanie nas o tym: w zakrystii, kancelarii, sklepiku lub pod numerem dyżurnym klasztoru 76 72 44 177, a w przypadkach szczególnych prosimy dzwonić na numer alarmowy 112. Prosimy również o pomoc w odzyskaniu skradzionego sprzętu."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast