Nowy numer 39/2023 Archiwum

O rodzinie w Lubinie - praktycznie i prosto

Warto spojrzeć na katolicką naukę o rodzinie w nieco inny, pełniejszy sposób.

W najbliższą sobotę (3 czerwca) w Lubinie (w sali teatralnej pod kościołem pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego) odbędzie się konferencja organizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej oraz miejscową parafię. Tematem przewodnim będą słowa "Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę", ale uprzedzamy, że nie będzie to spotkanie poświęcone omawianiu poszczególnych encyklik i adhortacji, lecz spotkanie z osobami, które na co dzień podejmują trud przełożenia często trudnego języka teologii na język praktyki życia codziennego. Zwłaszcza relacji pomiędzy małżonkami, a także rodzicami i dziećmi.

Będziemy mogli posłuchać wykładu o budowaniu więzi w codziennych relacjach, czyli o tym, o czym mówi św. Jan Paweł II. Nie mniej ciekawy będzie wykład, który wygłosi o. Marek Kowalcze OFM Conv z ośrodka w Harmężach zatytułowany "Ciało, które żyje - chrześcijańska rewolucja seksualna".

Słuchacze będą mogli dowiedzieć się od Agaty Szymkowiak, jak rozmawiać z dziećmi na temat seksualności i płodności. Wydarzenie rozpocznie się nabożeństwem maryjnym o godzinie 9.00, a same wykłady ruszają o godzinie 11.00. 

Patronat nad wydarzeniem objął biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast