Legnica. W oczekiwaniu na Ducha

Wyjątkowy wieczór można spędzić we wspólnocie wierzących, jak pierwsi uczniowie, którzy wyczekiwali przyjścia Parakleta.

W sobotni wieczór 27 maja, w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy odbędzie się czuwanie "Duch i Ogień".

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30 konferencją o. Oskara Maciaczyka OFM, rektora wrocławskiego seminarium franciszkanów. Zakonnik wprowadzi wiernych w tajemnicę dnia, po czym o godz. 20 rozpocznie się Eucharystia z rozbudowaną liturgią słowa. O godz. 21.30 zaś, zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się modlitwa uwielbienia, którą franciszkanin poprowadzi z akompaniamentem parafialnych wspólnot muzycznych.

Na wyjątkowe czuwanie zaprasza ks. prof. Stanisław Araszczuk, gospodarz parafii. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, Pięćdziesiątnicy Paschalnej. W historii Kościoła uroczystość ta zawsze miała wielkie znaczenie, a wigilia tego dnia była również czasem udzielania sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. To czas objawienia Kościoła, wspólnoty, którą Chrystus napełnia Duchem Świętym - opowiada ksiądz profesor. - Uroczysta celebracja wspomnianego wydarzenia pomaga nam zrozumieć, czym jest Kościół. Dziś wielu jest zagubionych i szuka swojego miejsca w Kościele. Trzeba otwierać się i dać się prowadzić Duchowi Świętemu. On prowadzi nas do poznania prawdy i umacnia wspólnotę wierzących. Pamiętajmy, że Kościół nie jest nasz, ale jest Boga, zgodnie ze słowami Chrystusa, wypowiedzianymi pod Cezareą Filipową: "Ty jesteś Piotr, czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój" - cytuje proboszcz parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy.

Początek wigilijnego czuwania o godz. 19.30. W niedzielę zaś w parafii odbędzie się koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II pt. "Droga do świętości - Legnica pamięta" w wykonaniu solistki i zespołu Moniki Wiśniowskiej-Basel. Wydarzenie to rozpocznie się po wieczornej Eucharystii i będzie stanowiło okazję do podziękowania za 30-lecie parafii oraz 25 lat proboszczowania ks. prof. Araszczuka.

Legnica. W oczekiwaniu na Ducha   Parafia pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy świętuje 30-lecie. Jakub Zakrawacz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..