Nowy numer 22/2023 Archiwum

Święto ze św. Marią de Mattias

W najbliższą niedzielę Bolesławiec będzie świętował 15-lecie patronatu nad miastem świętej Włoszki.

Przed nami trzydniowe święto miasta ceramiki. W piątek 26 maja będzie ono przebiegać pod hasłem "Dzień Osadnika" i będzie to seria inicjatyw przypominających o tych, którzy po II wojnie światowej pojawili się w tym grodzie. W sobotę z kolej uwaga będzie nakierowana na żołnierzy stacjonujących w Bolesławcu, którzy równo 25 lat temu przeprowadzili się tu ze Zgorzelca.

Z kolei niedziela została poświęcona św. Marii de Mattias i 15. rocznicy ustanowienia jej patronką Bolesławca. I tak już o godzinie 10. w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu - odbędzie się otwarcie wystawy „Maria de Mattias - oczyma dzieci i młodzieży”: prace plastyczne dzieci z bolesławieckich przedszkoli i szkół podstawowych a także konkurs wokalny „Kobietą być”: dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych poświęcony patronce miasta.

O godzinie 14 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie się Msza Święta dziękczynna w intencji mieszkańców Bolesławca z okazji ogłoszenia św. Marii De Mattias patronką miasta, po niej spektakl uczniów miejskich szkół podstawowych pt. „Maria De Mattias - charyzma i duchowość”. Później - piknik. A na nim m.in. o godz. 16 występy np. Miejskiego Chóru „Cantate Deo”, Zespółu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, pracowni wokalnej BOK - MCC, Akord Band, Zespół T.I.R. z Acuto (Włochy) muzyka włoska.

A jeżeli ktoś chciałby poznać św. Marię de Mattias nieco lepiej, to doskonałą okazją ku temu będzie możliwość zwiedzenia Muzeum tej świętej w klasztorze sióstr adoratorek Krwi Chrystusa (ul. Zgorzelecka 27). Zwiedzanie będzie możliwe w sobotę w godz. 19.00-24.00. Wstęp wolny (zwiedzanie odbywa się w 20-osobowych grupach, w godz. 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 - organizacja: Muzeum Ceramiki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast