Lubin. "Kociołek" z socjologiem religii

Czy nasze korzenie kulturowe oraz fakt życia w globalnej wiosce mają wpływ na przeżywanie świąt? Na to pytanie postara się odpowiedzieć gość kolejnego spotkania z wartościami.

W piątek 19 maja o godz. 18.30 w sali teatralnej kościoła pw. św. Jana Bosko w Lubinie odbędzie się 97. odsłona Salezjańskiego Kociołka Kultury. Tym razem gościem comiesięcznych prelekcji będzie dr Anna Sobczyk-Gąsiorek, socjolog religii z Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego UAM w Kaliszu.

Tematem wykładu będzie „Znaczeniu rytuału religijnego w rodzinie dla rozwoju wiary jej członków”.

Na spotkanie zaprasza Zbigniew Rudnicki ze Wspólnoty "Wiara i Rozum". – Prelegentka będzie starała się zwrócić uwagę na egzystencjalne i konstytutywne wymiary rytuału. Służyć temu będzie porównanie sposobu przeżywania świąt Bożego Narodzenia w rodzinach polskich, austriackich i włoskich na podstawie obserwacji rysunków dzieci z tych krajów. Spróbuje ona odpowiedzieć na pytanie, czy wspólne korzenie kulturowe oraz fakt życia w globalnej wiosce mają wpływ na dzisiejsze przeżywanie świąt w rodzinie – zapowiada prowadzący.

Wykład rozpocznie się w piątkowy wieczór 19 maja o godz. 18.30 w sali teatralnej lubińskiego kościoła pw. św. Jana Bosko.


Spotkania organizowane są przez tamtejszą parafię oraz wspólnotę „Wiara i Rozum” już od dziesięciu lat. Warto nadmienić, że w tym roku w ramach „Kociołka” odbędzie się setna prelekcja. Więcej o wykładach z wartościami można przeczytać TUTAJ.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..