Nowy numer 21/2023 Archiwum

A miało cię nie być…

W Niedzielę Powołaniową parafię pw. św. Urszuli odwiedziła ze świadectwem felicjanka z Wrocławia.

Niedziela 30 kwietna to IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Modlitw o Powołania,  tzw. niedziela powołaniowa. Z tej okazji do gwizdanowskiej parafii pw. św. Urszuli przybyła s. Fabiana Jarzębak CSSF z Wrocławia.

Członkini Zgromadzenia Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo (felicjanek) na Mszach św. mówiła m.in. o roli, jaką w śród ludu Bożego pełnią kapłani oraz opowiedziała o swoim zgromadzeniu.

Na zakończenie, przyszedł również czas na osobiste świadectwo jej życia. Gdy mama była z nią w ciąży, jej ojciec zachorował na raka płuc. Po trzech miesiącach od odkrycia choroby, tato zmarł. Wkrótce po pogrzebie, zachorowała również jej starsza siostra. Kiedy mama udała się do lekarza celem skonsultowania choroby i dobrania odpowiednich lekarstw, doktor zaproponował aborcję. "Stefania, dam ci adres, pojedź i tam usuną dziecko. Jesteś już i tak w niełatwej sytuacji, masz dzieci, lepiej żebyś się nie męczyła” – siostra cytowała słowa lekarza skierowane do jej rodzicielki. – Moja mama się rozpłakała. Rzuciła tę kartkę i powiedziała: „Pan Bóg dał, to Pan Bóg pomoże wychować”, po czym wyszła stamtąd. Nigdy mi o tym nie mówiła – wspominała s. Fabiana.

Odpowiedni czas na wyznanie prawdy przyszedł w dniu pierwszych odwiedzin po wstąpieniu do zakonu. - Siedzimy przy stole, mama patrzy na mnie i mówi: "A miało cię nie być…". Odpowiadam: "Mamo, jak to?". "Wiesz, kiedy byłam w ciąży, to lekarz powiedział, żebym ciebie usunęła”, po czym opowiedziała córce całą historię.

– Za każdym razem, gdy przychodzą moje urodziny, dzwonię do mamy i dziękuję jej za to, że mnie urodziła. Gdyby zdecydowała się pójść do tamtego lekarza, pewnie bym już tutaj przed wami nie stała. Zobaczcie, jak szatan walczy o nas od samego początku – przestrzegała zebranych. – Dziś jestem z wami i cieszę się moim życiem oraz tym, że mogę służyć Bogu – mówiła do wiernych zebranych w świątyni pw. św. Urszuli w Gwizdanowie w IV Niedzielę Wielkanocną.

Dzień ten rozpoczął Tydzień Modlitw o Powołania. Potrwa on od 30 kwietnia do 6 maja. Tegorocznej edycji towarzyszy  hasło: "Powołani w Kościele".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast