Nowy numer 22/2023 Archiwum

Gwiaździste Drogi Krzyżowe

Przed nami ważny weekend w sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim.

W najbliższą niedzielę Kościół będzie przeżywał Niedzielę Palmową, która w liturgii nosi nazwę Niedzieli Męki Pańskiej. Tego dnia przypada odpust w sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim (parafia Ruja). Eucharystia odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12, a o przewodniczenie jej został poproszony ks. prałat Leopold Rzodkiewicz. 

Dzień wcześniej, w sobotę 1 kwietnia, w tym miejscu również będzie panował spory ruch. Wówczas bowiem po raz czwarty odbędzie się gwiaździsta Droga Krzyżowa Męki Pańskiej do sanktuarium w Tyńcu Legnickim. 

Tegoroczne pielgrzymowanie rozpocznie się z pięciu miejscowości: Lubina (do przejścia będzie 43 km, a wyjście jest już o godz. 3.00), Prochowic (do przejścia będzie 21 km, wyjście o godz. 7.30), Koskowic (15,5 km, wyjście godz. 10.00), Jawora (23 km, kościół Miłosierdzia Bożego o godz. 7.00) oraz Środy Śląskiej (16 km, kościół św. Andrzeja (g. 9.00). Wszelkie informacje, program i zapisy, znajdują się na stronie Wspólnoty Pielgrzymkowej Śladami Maryi - KLIKNIJ.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast