Nowy numer 22/2023 Archiwum

Połączył byłych więźniów

Przed nami bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Do lubińskiego "Kociołka" przyjedzie inicjator utworzenia wspólnoty Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia.

W piątek 31 marca o godz. 18.30 w sali teatralnej kościoła pw. św. Jana Bosko w Lubinie odbędzie się spotkanie z Leszkiem Podoleckim, terapeutą uzależnień i inicjatorem wspólnoty Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, która skupia byłych więźniów.   

Do przyjścia na wydarzenie, na swoim fanpage zaprasza m.in. Maciej Sikorski, reżyser, scenarzysta oraz twórca Teatru Exit, krakowskiego teatru osób niepełnosprawnych. - Leszek Podolecki to postać wybitna! Złoto człowiek! Życzyłbym każdemu, by mógł go poznać i poczuć się obdarowanym, wzbogaconym jego miłością do każdego, a zwłaszcza dla tych, których kochać trudno, bo ich garbate losy zaprowadziły za kraty.... Leszek w tych poharatanych, trudnych życiorysach zobaczył ludzi, którzy nie doświadczyli miłości. I daje im ją w nieograniczonych ilościach, bo prowadzi do jej samego źródła... I ciągle zwiększa się ta liczba ocalonych... - pisze artysta na swoim fanpage'u.

Połączył byłych więźniów   Plakat promujący wydarzenie. Fanpage wspólnoty Wiara i Rozum

Prelekcja pt.: "Pedagogika ukazywania miłości w rodzinie" zostanie wygłoszona w ramach Salezjańskiego Kociołka Kultury. Spotkania organizują wspólnota „Wiara i Rozum” oraz parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie.


Leszek Podolecki to terapeuta uzależnień, założyciel Instytutu Świętego Alberta opiekujący się byłymi więźniami i osobami w kryzysie bezdomności; twórca Sodalicji Dobrego Łotra. Skupił byłych więźniów (m.in. Romana Ziębę oraz Marka Sidło, gości odpowiednio 85. i 94. SKK) i tak powstała przemierzająca Polskę i świat wspólnota Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast