Nowy numer 22/2023 Archiwum

Modlitewny Marsz Jana Pawła II

Jelenia Góra pamięta o papieżu Polaku. Dlatego 2 kwietnia wyruszą pod Krzyż Papieski.

W niedzielę 2 kwietnia jeleniogórska parafia pw. Św. Wojciecha zaprasza wszystkich do udziału w Modlitewnym Marsz Papieski. Początkiem będzie Eucharystia o godzinie 13.

Proboszcz ks. Stanisław Bakes podkreśla, że już w nazwie jest wskazany cel spotkania. - Wybraliśmy ten dzień ponieważ jest to kolejna rocznica śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Przejdziemy z naszego kościoła parafialnego do Krzyża Milenijnego, górującego nad naszym miastem. Planujemy modlitwę różańcem świętym, Koronką do Bożego Miłosierdzia ale także śpiewanie pieśni związanych z Ojcem Świętym. Będziemy mogli zobaczyć nasze miasto z góry, tak jak na nas patrzy teraz św. Jan Paweł II - mówi kapłan.

Na co dzień w tej jeleniogórskiej parafii znajdują się relikwie św. Jana Pawła II. Co ciekawe, nieustannie "służą" one wiernym.

- W naszej parafii w czasie pandemii wędrowały relikwie Ojca Świętego po domach i rodzinach. Każdy mógł się zapisać i przyjąć relikwie do swojego domu i przy nich się modlić. Zostały one przyjęty przez kilkaset rodzin. Ludzie oddają cześć papieżowi Polakowi i w rozmowach często mówią "nasz papież". Dlatego wierząc w tajemnicę świętych obcowania chcemy spotkać się na Modlitewnym Marszu Papieskim i jeszcze bardziej pobyć z naszym ukochanym św. Janem Paweł II - mówi ks. Stanisław Bakes. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast