Legnica. Prosili za Polską

Szesnasty dzień miesiąca to w tej parafii dzień modlitwy za ojczyznę.

W czwartek 16 marca w legnickiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się Eucharystia za ojczyznę, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z modlitwą Piotra Skargi oraz litanią do Wszystkich Świętych Polskich.

Na comiesięczną modlitwę wybrano 16. dzień miesiąca, by podkreślić dzień wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową (16 października 1978 r.). - Ojciec Święty często przypominał, byśmy sami nie podcinali korzeni, z których wyrastamy - mówi o. Piotr Marszałkiewicz OFM Conv. - Przekaz ze świata jest kłamliwy i zawsze będzie nas różnił. Nasza siła w jedności, z czego przeciwnicy Kościoła bardzo dobrze zdają sobie sprawę. Chcą nas osłabić, a kiedy już to zrobią, mają bardzo łatwy materiał do uformowania, ale w duchu zupełnie innym od ewangelicznego - podkreśla franciszkanin, który poprowadził marcowe nabożeństwo.

- Na Msze św. za ojczyznę uczęszczam regularnie. To coś pięknego – mówi Barbara Masny. - Modlitwa za Polskę jest bardzo ważna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy atakowana jest zarówno z zewnątrz, jak i od środka kraju – dodaje obecny na patriotycznym wydarzeniu w parafii pw. św. Jana Chrzciciela Wojciech Szydłowski.


Najbliższa Eucharystia za ojczyznę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela sprawowana będzie w niedzielę 16 kwietnia o godz. 18.30. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..