Nowy numer 22/2023 Archiwum

Patrole modlitewne

Modlitwa, wraz z uczestnikami wydarzenia, dociera w różne zakątki Legnicy.

W sobotę 11 marca odbyła się comiesięczna modlitwa za miasto, w trakcie której wierni ruszyli w modlitewnych patrolach, by prosić Boga w intencji Legnicy i jej mieszkańców.

Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Świętej Rodziny. Następnie ks. Bronisław Kryłowski udzielił zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz błogosławieństwa indywidualnego dla osób wyruszających modlić się na ulicach.

Ci, pieszo lub samochodami, dotarli do takich miejsc, jak legnicka kuria biskupia, urzędy, sądy, placówki medyczne, a także tam, gdzie dzieją się rzeczy trudne (jak pod hotel wciąż wynajmujący sale na tzw. pokazy, w trakcie których seniorzy naciągani są nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych).

Gdy uczestnicy ruszyli na legnickie ulice, w świątyni prowadzona była za nich tzw. modlitwa osłonowa. Na koniec wszyscy znów spotkali się w kościele. Patrole modlitewne za Legnicę odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca w parafii pw. Świętej Rodziny w Legnicy. Organizatorzy zachęcają wiernych do udziału w wydarzeniu. Im więcej osób, tym więcej wysłanych patroli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast