Nowy numer 21/2023 Archiwum

Obejrzyj film o św. Józefie

Chrześcijański Klub Filmowy zaprasza na polską megaprodukcję o św. Józefie.

W środę 15 marca o godzinie 10.00 w Kinie Forum w Bolesławcu odbędzie się seans filmu "Opiekun". Jest to polska produkcja o interwencjach św. Józefa w życie jednej z polskich rodzin.

Ten sam film będzie można zobaczyć w Legnicy w ramach Chrześcijańskiego Klubu Filmowego Ichtys w kinie Piast. Seans zaplanowano na sobotę 18 marca br, o godz. 14.00.

Poniżej streszczenie filmu oraz jego krótka zapowiedź:

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast