Nowy numer 21/2023 Archiwum

Strefa pomaga "Panu Tadeuszowi"

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna sponsoruje przekazanie egzemplarzy dzieła Adama Mickiewicza.

W Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa, na której została zaprezentowana wspólna inicjatywa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.

Dzięki tej inicjatywie każda szkoła nosząca imię Adama Mickiewicza otrzyma do swojej biblioteki bezpłatnie nowe egzemplarze „Pana Tadeusza”. Będzie to nowe wydanie opracowane przez prof. Alinę Kowalczykową, które zawiera dodatkowe wyjaśnienia niezrozumiałych dzisiaj już słów i kontekstów. 

Dzięki współpracy z Ossolineum LSSE kupiła też pakiet innych lektur wydanych przez Zakład Ossolińskich, które trafią do szkół partnerskich Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

- Wśród planowanych wspólnych działań mamy m.in. wsparcie w zapewnieniu dostępu do materiałów edukacyjnych, którymi dysponuje Ossolineum, a także organizację zajęć dydaktycznych i wycieczek kulturoznawczych dla uczniów ze szkół partnerskich Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego z Polski, Ukrainy i Litwy, w tym zwiedzanie najnowszej i najnowocześniejszej części Ossolineum - Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, w którym dziś się znajdujemy - mówił Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast