Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Legnica. Każdy wiek jest dobry, by przyjąć chrzest

Od dzisiaj w diecezji jest 5 ośrodków formacji dzieci, które chcą przyjąć chrzest święty.

W pierwszą niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu (26 lutego) podczas wieczornej Eucharystii w legnickiej katedrze biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oficjalnie zainaugurował funkcjonowanie rejonowych ośrodków formacji dzieci (między 7. a 14. rokiem życia) do przyjęcia chrztu świętego.

Są to parafie:

- św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach,
- Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze,
- Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba w Lubaniu,
- św. Michała Archanioła w Polkowicach, 
- parafia katedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy.

W każdej z tych parafii odpowiedzialnym za formację został wyznaczony proboszcz.

Mówi biskup legnicki Andrzej Siemieniewski:

Dokumentem, który reguluje tę formację, jest instrukcja "O przygotowaniu dzieci w wieku katechizacyjnym (7-14 lat) do sakramentu chrztu świętego".

Legnica. Każdy wiek jest dobry, by przyjąć chrzest   Proboszczowie wskazanych parafii odebrali tego dnia dekrety powołujące ośrodki formacji w ich parafii. Jędrzej Rams /Foto Gość

Czytamy w nim o wielkiej łasce wiary, która dotyka człowieka na różnych etapach życia. Kiedykolwiek to następuje, stanowi powód do radości Kościoła, który wie, jak towarzyszyć człowiekowi w rozwoju wiary, w poznawaniu Jezusa Chrystusa, aż po zjednoczenie z Nim przez sakrament chrztu świętego. Ksiądz Krzysztof Wiśniewski z Centrum Katechumenatu Diecezji Legnickiej tłumaczy, że coraz częściej spotykamy w diecezji legnickiej osoby, który dopiero w późniejszym dzieciństwie spotkały się w Jezusem. Są już świadome siebie, szukają oparcia życia na wierze i chcą być chrześcijanami. Potrzebują pomocy od rodziców i od Kościoła w postaci formacji katechumenalnej, która przygotuje ich do chrztu. Pomocy na tej drodze do wiary potrzebują także ich rodzice lub opiekunowie. Tak rodzi się potrzeba istnienia ośrodków formacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy