Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Biegnie już sztafeta modlitwy

W Środę Popielcową rozpoczęła się 40-dniowa inicjatywa modlitwy za nienarodzonych.

W Środę Popielcową ruszyła inicjatywa modlitewna 40 Dni dla Życia. Będzie biegła dwutorowo. Pierwszym torem jest indywidualna, godzinna modlitwa przez osoby, które zdeklarowały się pełnić modlitewny dyżur w wybranej przez siebie godzinie i dniu. Ten 960-godzinny maraton potrwa do Niedzieli Palmowej.

Większość godzin w kalendarzu modlitwy jest już zarezerwowana. Jednak nie wszystkie. Warto zajrzeć na stronę internetową inicjatywy (kliknij: 40dni.ksm.legnica.pl/), żeby zobaczyć, kiedy są wolne godziny. Można też zadzwonić na numer: 513 129 362 i zapytać o wolne godziny i zapisać się na którąś z nich.

Tego dnia ruszyła także codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 w wybranych kościołach diecezji legnickiej. Jako pierwszy sztafetę modlitwy podjął Lubin. W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego od Środy Popielcowej do 5 marca będzie można wspólnie się pomodlić.

Oto kolejne miejsca tej modlitwy: od 5 marca do 12 marca - w Polkowicach przy kościele św. Barbary w Rynku, od 13 do 19 marca - przy bazylice mniejszej w Bolesławcu, od 20 do 26 marca - przy kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, a na koniec w Legnicy - od 27 marca do 2 kwietnia - przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy