Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rekolekcje powołaniowe przejdź do galerii

Młodzi potrzebują uwagi a tutaj nie tylko mogą pytać ale jeszcze dostają ważne odpowiedzi.

W pierwszy weekend lutego w Domu Słowa miały miejsce pierwsze tegoroczne rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Do spotkania z Bogiem oraz wychowawcami seminaryjnymi i klerykami zostali zaproszeni chłopcy ze szkół podstawowych. W progi Domu Słowa zawitało blisko 20 młodych ludzi z m.in. Lubomierza, Gierałtowa, Jeleniej Góry, Lubina.

W ciągu trzech dni młodzi mieli okazję do modlitwy, spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu ale także i ...gry w piłkę nożną.

- Na wyjazd na rekolekcje namówił mnie ksiądz wikary. Namawiał już wcześniej, ale dopiero tym razem się zdecydowałem na wyjazd. Najbardziej podobał mi się turniej piłkarski. Inne spotkania i modlitwy też były fajne więc myślę, że jest duża szansa, że przyjadę tu znowu - mówi Darek z parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie.

Kolejne rekolekcje powołaniowe odbędą się w weekend i będą zaadresowane dla młodzieży męskiej ze szkół średnich oraz studenckiej. Zaplanowano je w weekend 10-12 lutego br. 

Dodatkowo duszpasterz powołań zaprasza na wspólne wyjścia w góry w ramach inicjatywy DRP. Najbliższe wyjście zaplanowano na 17 i 18 marca, a potem jeszcze 21 i 22 kwietnia, 12 i 13 maja oraz 2 i 3 czerwca 2023 roku. Informacji udziela oraz przyjmuje zgłoszenia ks. Tomasz Metelica (tel. 880 644 402 albo powolanie@diecezja.legnica.pl)

Tutaj możecie posłuchać homilii księdza Krzysztofa Wiśniewskiego wygłoszonej do młodych podczas niedzielnej Eucharystii. Kapłan mówił w niej m.in. o nowości orędzia o Zmartwychwstaniu Jezusa w naszym życiu i o tym, co z tego wynika:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy