Nowy numer 4/2023 Archiwum

Randka do przegadania

Inicjatywa odbędzie się w lutym, ale już teraz warto zarezerwować sobie czas.

Zanim media zaleje fala wszelkiej maści propozycji na uczczenie Dnia Zakochanych, którzy przypada 14 lutego, czyli we wspomnienie św. Walentego, w diecezji legnickiej będzie miało miejsce ciekawe wydarzenie.

Będzie nim Tydzień Małżeństwa, który rozpocznie się 7 lutego br. Jest to inicjatywa mająca promować małżeństwo, a także dowartościowywać i pomagać tym, którzy już je tworzą. Dlatego Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej zaprasza na 9 lutego małżeństwa na specjalną "przegadaną randkę".

- Przyłączamy się do tej międzynarodowej inicjatywy, organizując warsztaty pod nazwą „Porozmawiajmy o nas”. Z tego, co słyszę od znajomych małżeństw, w natłoku różnego rodzaju życiowych zadań i problemów brakuje często czasu na rozmowę o nas, o naszym związku, o naszej relacji. Żeby nie poświęcać kolejnej rozmowy na dywagacje o odbiorze dzieci ze szkoły, o podwyżkach rat w kredycie, ale o relacji między nią a nim - mówi Agata Szymkowiak. - Chcemy dać czas i narzędzia do rozmowy. Często jest bowiem tak, że brakuje czasu. Ale i nierzadko problemem jest to, że jedna osoba chce bardziej, ale ciągle się nie udaje. Czuje, że wykorzystała już wszystkie znane sobie sposoby rozmowy, podejścia do tematu. Tutaj zapraszamy m.in. do poznania tzw. pięciu języków miłości, będzie o tym jak komunikować swoje potrzeby tak, aby mąż czy żona byli w stanie to zrozumieć tak, jak chcemy to przekazać - tłumaczy specjalistka.

Więcej informacji oraz zapisy odbywają się pod tel. 697 672 275 oraz rodzina@diecezja.legnica.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy