Nowy numer 4/2023 Archiwum

Legnica. Wymiana ciepła

Gdy jednym zima daje w kość, drudzy mogą dzielić się z nimi swą odzieżą i obuwiem.

Na terenie parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy trwa "Wymiana ciepła".

Legnica. Wymiana ciepła   "Marzniesz? Weź sobie ubranie! Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaku" - głosi napis we wnętrzu namiotu. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Wierni zachęcani są do przynoszenia odzieży na zimę (kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, bluzy, polary i buty) które mogą zostawiać w namiocie przy plebanii.

– Brama otwarta jest przez całą dobę, by ci, którzy się krępują, mogli przyjść o dogodnej dla siebie porze – mówi ks. Andrzej Tracz, proboszcz. – Czasem ludzie przynoszą nawet takie rzeczy, jak łóżeczka czy sprzęty AGD – opowiada kapłan. – Z „Wymiany ciepła” korzystają również uciekający przed wojną Ukraińcy. Nikt z nich nie chce pieniędzy – dodaje duchowny.

Akcja w parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy potrwa do końca zimy.

Legnica. Wymiana ciepła   Podobna akcja odbyła się w grudniu w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy. Wtedy z pomocy skorzystało blisko 150 osób. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Warto wiedzieć, że nazwa "Wymiana ciepła" nie jest zastrzeżona,  a w tym roku skorzystała z niej m.in. legnicka parafia pw. św. Tadeusza Apostoła, podejmując w grudniu podobną inicjatywę u siebie. Wtedy z pomocy skorzystało blisko 150 osób. 

Legnica. Wymiana ciepła   Potrzebna jest nie tylko odzież, ale i obuwie. Jakub Zakrawacz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy