Nowy numer 4/2023 Archiwum

Legnica. Wzorem Rodzina Święta

W legnickim Domu Słowa odbyło się spotkanie opłatkowe grup Rodzin Nazaretańskich.

Centrum Formacji Ewangelizacyjnej "Dom Słowa" otworzyło się w ostatni weekend na ruch Rodzin Nazaretańskich. Na spotkanie przyjechało około 70 członów tej wspólnoty z 250 osób, jakie tworzą ją w całej diecezji.

Zebranym towarzyszył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, delegat Episkopatu Polski dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Polsce.

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest organizacją powstałą pod koniec lat 80. XX wieku w Warszawie. Jego członkowie stawiają sobie za wzór życia Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pragną naśladować jej świętość, która realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie. W dokumentach Ruchu możemy przeczytać "Żyć duchowością Ruchu to dążyć do zjednoczenia z Chrystusem przez komunię z Maryją. Przewodnikami na tej drodze są święci: św. Józef, Maksymilian Kolbe, Jan Paweł II, Juan Diego, Teresa od Dzieciątka Jezus, a także Faustyna Kowalska. Szczególną rolę pełni życie sakramentalne, zwłaszcza umiłowanie Eucharystii, oraz duchowa pomoc kapłana, która może przybrać formę stałego spowiednictwa lub kierownictwa duchowego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy