Środowisko diecezjalnego Radia Plus świętowało 31. rocznicę jego powstania.
W sobotę 17 grudnia br. w Domu Słowa w Legnicy odbyła się jubileuszowa uroczystość 31. rocznicy powstania Radia Plus. Była to okazja do zaprezentowania światu książki o trzech dekadach tego diecezjalnego radia a także do spotkania się osób, które w ciągu tego czasu pracowały w tym medium.
Podczas uroczystości obecni byli liczni "ojcowie założyciele" z Stanisławem Obertańcem na czele. Wspominając miniony czas, były dyrektor legnickiej rozgłośni mówił, że nie wie jak to się działo, ale zawsze miał szczęście do ludzi. Wymieniał przy tym bardzo liczne grono techników, dziennikarzy, pracowników poszczególnych działów, którzy bardzo ofiarnie i z ogromnym zapałem poświęcali się na budowanie Radia eL, które dzisiaj jest Radiem Plus.
W jubileuszowej książce noszącej tytuł "Plus Radio Legnica. Trzydzieści lat razem 1991-2022", jak przedstawiał ją ks. dr hab. Bogusław Drożdż, znajduje się mnóstwo zdjęć, wspomnień, relacji, które zostały posegregowane w czterech rozdziałach. - Jest tu rozdział o nauce Kościoła na temat środków społecznego przekazu, kolejny pokazuje katolickie radia w Polsce, w następnym jest historia diecezji i historia radia. Nie jest to zwykła historia ale po prostu dzieje radia. W czwartym znajdziemy prawne aspekty dziennikarstwa. Co ciekawe, ta książka nie ma zakończenia. Też bym tak zrobił. A trzeba powiedzieć, że książka autorstwa ks. dr Czesława Włodarczyka i ks. dr. Tomasza Biszko jest pomnikiem tego wszystkiego, czym Radio Legnica jest - mówił ks. Bogusław Drożdż.
Spotkanie w Domu Słowa obfitowało w mnóstwo dobrych słów gratulacji (przesłanych m.in. przez Elżbietę Witek, marszałek Sejmu RP) mniejszych i większych gestów pamięci (jak ofiarowanie radiu ikony św. Michała Gabriela, patrona radiowców) a także wręczenie o. Józefowi Szańcy OFM Conv medalu "Zasłużony dla diecezji legnickiej" przez biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.