Koskowice. Duchowy pokarm

Przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się tutaj rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci oraz spotkanie kobiet.

W grudniu w parafii pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach odbywały się rekolekcje adwentowe dla dzieci, dorosłych, a także miało miejsce spotkanie kobiet w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet im. św. Rity.

Dwudniowe (15 i 16 grudnia) nauki dla najmłodszych prowadził ks. Przemysław Głuszek z jaworskiej parafii  pw. Miłosierdzia Bożego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 20 dzieci.

Koskowice. Duchowy pokarm   Warsztaty plastyczne. Archiwum parafii

Jakie zadanie postawił przed sobą duchowny? - Wzbudzenie u dzieci tęsknoty za Panem Jezusem. Chcemy w sposób prawdziwy przeżyć święta Narodzenia Pańskiego. Za każdym razem bowiem, kiedy włączymy telewizję, pójdziemy do sklepu, nieustannie słyszymy o "magii" i "radości świętowania", ale nikt tak naprawdę nie mówi nam, dlaczego i w jaki sposób mamy świętować - mówił ks. Przemysław.

Koskowice. Duchowy pokarm

- Rekolekcje są dobrym czasem, by dzieci mogły zobaczyć, czyje urodziny obchodzimy. Narodziny Chrystusa to również dobra okazja do tego, by podziękować Bogu za dar naszego życia - dodaje duchowny z Jawora.

W pierwszym dniu nauka rekolekcyjna połączona była z warsztatami plastycznymi. - Dzieci robiły kartki urodzinowe dla Pana Jezusa. Kiedy pójdą na Pasterkę, będą mogły włożyć je do żłóbka, to będzie ich prezent dla Najwyższego - cieszy się ks. Głuszek. - Jedno z dzieci napisało przepiękne życzenia: "By wszyscy o Tobie pamiętali" - opowiada poruszony.

Koskowice. Duchowy pokarm

Od czwartku do soboty trwały również parafialne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, prowadzone przez ks. Mariusza Maluszczaka, doktoranta z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Eucharystie z konferencjami prowadzone były w Koskowicach, Taczalinie, Kłębanowicach oraz Grzybianach.

W piątek w parafii odbył się także dzień skupienia dla pań w ramach comiesięcznych spotkań Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Legnickiej im. św. Rity. W planie wydarzenia znalazły się adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, a następnie konferencja pt. "Siła i słabość kobiety - Miriam", dzięki której uczestniczki mogły bliżej przyjrzeć się postaci i zachowaniom siostry Mojżesza i Aarona. Po prelekcji był czas na dyskusję i agapę.

Koskowice. Duchowy pokarm   Spotkanie kobiet w domu parafialnym. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Spotkania w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet im. św. Rity odbywają się w Koskowicach w każdy trzeci piątek miesiąca. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Mariusz Habiniak. Kobietom od samego początku towarzyszy s. Olga Soroka CSMM ze Zgromadzenia Sióstr Magdalenek Od Pokuty. Jej współsiostry organizują spotkania dla pań także w Lubaniu i Jeleniej Górze.

Warto również wspomnieć o Wspólnocie Kobiet Świętej Rodziny, która w każdy trzeci czwartek miesiąca gromadzi się na Eucharystii i spotkaniu formacyjnym przy parafii pw. Świętej Rodziny w Legnicy (ul. Słubicka).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..