Legnica. Po seansie

Na pierwszy sezon serialu do kina przybyło ponad 120 osób, na styczeń zaplanowane są już emisje kolejnych dwóch. O jaką produkcję chodzi?

W sobotę 10 grudnia w kinie Piast w ramach Chrześcijańskiego Klubu Filmowego wyświetlony został pierwszy, trzyodcinkowy sezon "The Chosen", zwanego serialem ewangelizacyjnym wszechczasów. Jak informują organizatorzy pokazu, na tym jednak nie koniec.

- Jeżeli ten serial już bije rekordy popularności na świecie, to znaczy, że istnieje wśród ludzi duży głód szczegółów życia Chrystusa - mówił przed seansem Zbigniew Łęczycki, jeden z założycieli ChKF. Mężczyzna opowiadał również o współpracy na planie chrześcijan różnych wyznań. - Produkcja powstaje we wspaniałej atmosferze. Co ciekawe, osoby zaangażowane w projekt tworzą ekipę ekumeniczną, sam reżyser jest protestantem, a Chrystusa gra katolik - dodał pan Zbigniew.

Legnica. Po seansie   Na seans przybyło małżeństwo w koszulkach "The Chosen". Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Na grudniowy seans w Legnicy przyszło aż 126 osób. - Bardzo cieszy nas ten wynik, tym bardziej że jest to serial ewangelizacyjny. Słyszałem, że w Indiach grupa osób nieznających Chrystusa po zobaczeniu kilku odcinków sięgnęła do Pisma Świętego, a później się nawróciła - opowiada organizator.

Na styczeń w legnickim kinie zaplanowane są już seanse dwóch kolejnych sezonów. Członkowie ChKF starają się reklamować chrześcijańskie seanse w parafiach, ale odbiór ze strony ich gospodarzy jest różny. - Czasem sam plakat niewiele daje. Kilka słów zachęcenia, szczególnie ze strony kapłanów, potrafi przynieść niesamowity efekt - mówi pan Zbigniew, podkreślając, że w jednej z legnickich świątyń po każdej Mszy św. małżeństwo klubowiczów otrzymało szansę zarówno opowiedzenia o klubie, jak i o samym serialu "The Chosen" (Wybrani).

Pan Zbigniew zaprasza do współpracy wszystkich pasjonatów chrześcijańskiego kina. - Bądźcie ambasadorami filmów z wartościami. To przecież wspólne dzieło - zachęca Z. Łęczycki.

ChKF już teraz zaprasza na drugi i trzeci sezon w soboty 7 i 28 stycznia do kina Piast w Legnicy. Seanse odbywają się z polskim lektorem, co nie jest zawsze łatwo dostępne w internecie.

Legnica. Po seansie   Plakat promocyjny "The Chosen". Rafaelfilm.pl

Dystrybutorem serialu "The Chosen" jest Dom Wydawniczy "Rafael". Więcej o serialu można przeczytać tutaj oraz na jego oficjalnej polskiej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..