Diecezja. Młodzi katolicy i 550 kg miłości

Kaesemowicze podsumowali akcję "Polak z Sercem", która polega na pomocy Polakom mieszkającym na dawnych Kresach RP.

Członkowie diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży od 11 do 27 listopada prowadzili charytatywną zbiórkę na rzecz Polaków, którzy po II wojnie światowej pozostali za wschodnią granicą obecnej Rzeczpospolitej. Była to część ogólnopolskiej inicjatywy, która nosi nazwę "Polak z Sercem". Patronat honorowy objęli objęli nad nią Jan Dziedziczak, pełnomocnik Rządu RP ds. Polonii i Polaków za granicą oraz Episkopat Polski.

Jak informuje Nikola Mączka z zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, na zaproszenie młodych katolików odpowiedziały parafie w 6 miejscowościach naszej diecezji a także 14 innych miejsc. W poszczególnych punktach zbierano zarówno ofiary do puszek, jak i konkretne produkty żywnościowe.  

- W trakcie zbiórki finansowej zebrano kwotę w wysokości: 13380,33 zł. Ponadto w ramach towarzyszącej kweście zbiórki artykułów zebrano łącznie prawie 550 kg różnego rodzaju produktów. Samej żywności jest prawie 400 kg! Dodatkowo ofiarodawcy przekazali prawie 150 kg rożnego rodzaju środków chemicznych i higienicznych. W imieniu obdarowanych już teraz bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto wsparł inicjatywę pomocy Polakom za granicą - mówi N. Mączka.

Wszystkie produkty trafią teraz do ośrodka KSM w Broku, a następnie, w miarę możliwości jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, do osób potrzebujących. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..