Bolesławiec. Kapłan-wolontariusz

Ks. Andrzej Gidziński uhonorowany tytułem "wolontariusza z wielkim sercem".

W Bolesławcu po dwóch latach wróciła gala Wolontariusza Roku Powiatu Bolesławieckiego” W tegorocznej edycji „wolontariuszem z wielkim sercem” został ksiądz Andrzej Gidziński, proboszcz parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu.

W uzasadnieniu możemy przeczytać taki opis sylwetki wieloletniego proboszcza tej bolesławieckiej wspólnoty:

„Ksiądz Andrzej Gidziński od ponad dwóch dekad zaangażowany jest w pomoc osobom najuboższym oraz potrzebującym ze względu na sytuację życiową, w której się znalazły. Organizuje zbiórki na rzecz osób potrzebujących, paczki żywnościowe. Osoby bezdomne, niejednokrotnie dotknięte chorobą, znajdą u księdza schronienie i posiłek. Kupuje chorym leki, realizuje recepty, aktywizuje osoby trwale bezrobotne, organizując im pracę, czy to na terenie parafii, czy też u innych osób i podmiotów. W sposób szczególny dba o osoby starsze, świadcząc im pomoc osobiście, jak również angażując w tę pomoc młodzież, uwrażliwiając ich na potrzeby seniorów. Ksiądz Andrzej udostępnia nieodpłatnie parafialną świetlicę na organizację akcji pomocowych. Stworzył w niej miejsce, w którym każdy może przekazać pomoc dla potrzebujących, a każdy potrzebujący może z niej taką pomoc otrzymać".

W ramach tegorocznej edycji konkursu do komisji dotarło ponad 30 zgłoszeń w 6 kategoriach: wolontariusz młodzieżowy, wolontariusz dorosły, darczyńca, wolontariat okolicznościowy, organizacja pozarządowa, wolontariusz z wielkim sercem, przyznano również 5 wyróżnień.

Za stroną powiatu bolesławieckiego podajemy wyniki:

Wolontariuszem młodzieżowym została II Grupa wychowawcza Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Iwinach, wychowawcą której jest Tomasz Arendarczyk. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Bartoszowi Przybylskiemu oraz Szymonowi Żakowi.

Laureatem w kategorii wolontariusz dorosły został Łukasz Łucki, a wyróżnienia przyznano Małgorzacie Kapuścińskiej oraz Jakubowi Zawadzie.

Zwycięzcą w kategorii darczyńca został Wojciech Gąsieniec.

Statuetka w kategorii wolontariat okolicznościowy znalazła się w rękach strażaków z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Bolesławcu natomiast wyróżnienie w tej kategorii wręczono Stowarzyszeniu Reemigrantów z Bośni, ich Potomków i Przyjaciół w Bolesławcu.

Zwycięzcą w kategorii organizacja pozarządowa została Fundacja „Wspierajmy zdrowie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..