Nowy numer 48/2023 Archiwum

Bolesławiec. Być jak apostołowie Krwi Chrystusa

Za nami sesja rekolekcyjna u sióstr adoratorek z pionierami duchowości w tle.

Od 18 do 20 listopada w Centrum Duchowości im. św. Marii de Mattias w Bolesławcu odbyła się kolejna sesja rekolekcyjna pt.: „Apostołowie Krwi Chrystusa”.

Bolesławiec. Być jak Apostołowie Krwi Chrystusa

Wydarzenie poprowadzili wspólnie ks. Krzysztof Surowaniec CPPS, s. Gabriela Janikula ASC i s. Teresa Jaszczyszyn ASC. – Osobom należącym do Stowarzyszenia Krwi Chrystusa (obecnie 4900) oraz żyjącym tą duchowością na co dzień, zostało przybliżone życie i charyzmat tych, którzy jako pierwsi w Kościele zakochali się w wielkiej Tajemnicy Najświętszej Krwi Chrystusa – mówi s. Gabriela, która w trakcie rekolekcyjnych konferencji ukazywała osobę św. Marii De Mattias, założycielki sióstr adoratorek (ks. Krzysztof przybliżył wiernym postać św. Kaspra  i Jana Merliniego), a także zapoznała uczestników  z historią przybycia Sióstr ASC do Polski.  

Bolesławiec. Być jak Apostołowie Krwi Chrystusa

Wszystkie konferencje, wykłady, modlitwy, medytacje ukazywały  w różnej perspektywie prekursorów kultu Najświętszej Krwi Chrystusa, których świętość przekroczyła swoją epokę.

- Chcieliśmy uczyć się od nich naszych własnych dróg w Kościele XXI w. - mówiła s. Gabriela, podając za przykład św. Marię de Mattias (umiłowanie Krzyża), św. Kaspra del Bufalo (wierność Kościołowi) oraz Sługi Bożego ks. Jana Merliniego (umiejętność uczynienia zwykłego nadzwyczajnym).

Bolesławiec. Być jak Apostołowie Krwi Chrystusa

W tegorocznej sesji w bolesławieckim Centrum Duchowości im. św. Marii de Mattias wzięło udział około 60 osób w różnym wieku i z różnych części Polski - od Koszalina, aż po po Czerwienne koło Zakopanego.

Oprócz codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i wygłaszanych konferencji, w programie znalazły się m.in. modlitwy przy relikwiach, odwiedziny muzeum Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa oraz nawiedzenie grobów sióstr pionierek. Uczestnicy czytali również listy świętych oraz mieli okazję do napisania swoich.

- Napełnieni  entuzjazmem  apostołów Krwi Chrystusa zostali posłani  w swoją codzienność, by głosić chwałę i moc Jego Przenajświętszej Krwi - podsumowuje s. Gabriela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy