Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pierwszy wieczór Adwentu

To będzie wieczór pełen modlitewnego czuwania na Adwent. Przyjdź koniecznie!

Obserwujemy powrót do przepięknej tradycji aby na modlitwie witać Adwent. W najbliższą sobotę takie nabożeństwa odbędą się w kilku miejscach naszej diecezji.

Legnica

Miejscem gdzie takie czuwanie się rozpocznie o godzinie 21.00 jest Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa (wejście główne od strony Placu Orląt Lwowskich).

O tej godzinie wyruszy procesja z lampionami (warto ze sobą zabrać) po której rozpocznie się Liturgiczna Wigilia Adwentu (Godzina Czytań poszerzona o pieśni i proklamację Ewangelii). O godz. 22.30 zaplanowano nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które zakończy się o północy.

Legnica

Wśród miejsc z okazją do takiej modlitwy jest też parafia katedralna, gdzie w kościele parafialnym tj. katedrze legnickiej takie nabożeństwo rozpocznie się Liturgią Godzin już o godz. 21.00. Duszpasterze zachęcają do zabrania ze sobą świec. Po Liturgii Godzin rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa aż do poranka tj. godz. 7.00. 

Jawor

Podobnie modlitewnie w Adwent chce wkroczyć parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze. Tutaj z kolei czuwanie przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godzinie 20.00. Godzinę później tj. o godz. 21.00 rozpocznie się Eucharystia z zapaleniem świec - staropolskim zwyczajem.

Jelenia Góra

Wigilijna modlitwa odbędzie się też w parafii pw. św. Erazma i Pankracego. Modlitwa rozpocznie się już o godz. 20:00 w kościele św. Anny procesją światła, dlatego duszpasterze zachęcają do zabrania ze sobą świec lub lampionów. Po dojściu do bazyliki będziemy modlić się Liturgią Godzin, a po niej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do 22:00

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy