Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Już śpiewają kolędy!

Około 20 dzieci ma za sobą spotkanie, podczas którego wybrzmiały liczne pieśni bożonarodzeniowe.

W Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa w Legnicy odbędzie się 27 grudnia wielkie rodzinne kolędowanie. Jednak, aby to wspólne śpiewanie nowonarodzonemu Dziecięciu Jezus mogło się udać, potrzeba jest tych, którzy będą potrafili przewodzić śpiewaniu. Dlatego w sobotę 19 listopada odbyło się spotkanie małych-wielkich muzyków. Do stworzenia tej swoistej orkiestry zostali bowiem zaproszone dzieci, które chciałyby grać podczas grudniowego kolędowania. Obok nich pojawiły się też dzieci, które wolą udzielać się, śpiewając. 

- Są to młodzi między 5. a 12. rokiem życia. Kto chciał, mógł do nas dołączyć. Stąd po otrzymaniu zgłoszeń, określeniu ich zaawansowania muzycznego, dowiedzeniu się, kto gra na jakim instrumencie, przesłałam im nuty. Mam nadzieję, że to nasze spotkanie wystarczy, by zaznajomić ich z planem naszego grudniowego spotkania. A sam pomysł na takie kolędowe spotkanie narodził się w głowie i sercu z prostej przyczyny. Otóż widzimy, że zanika w naszych rodzinach zwyczaj wspólnego kolędowania. Jest to przepiękna polska tradycja i warto ją podtrzymywać. Chcemy więc zrobić coś, co sprawi, że małe dzieci dowiedzą się i doświadczą tego, że takie wspólne śpiewanie kolęd jest piękne - mówi Magdalena Sapalska, prowadząca warsztat.

Jeżeli jeszcze są osoby chętne do dołączenia do orkiestry bądź chóru, mogą skontaktować się z Magdaleną Sapalską (orkiestra) bądź Moniką Kamską (śpiew) poprzez email: koledowanie.legnica@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy