Nowy numer 15/2024 Archiwum

Caritas. Światowy Dzień Ubogich

Jeszcze jest czas, by zgłosić udział parafii w zbliżającej się adwentowej zbiórce żywności.

W piątek i sobotę (2 i 3 grudnia) Caritas Diecezji Legnickiej już po raz 20. włączy się do ogólnopolskiej inicjatywy przedświątecznej zbiórki żywności pod hasłem: „Tak! Pomagam”. Biorą w niej udział sklepy z niektórych sieci handlowych (m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto), ale także sklepy prywatne. 

Kupujący w danym sklepie może włożyć do specjalnie oznaczonego kosza produkty żywnościowe np. mąkę, kaszę, cukier. Jak tłumaczy Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej, chodzi przede wszystkim o produkty łatwe w przechowywaniu i z długą datą ważności. Zebrane produkty posłużą w parafiach do przygotowania paczek dla najuboższych przed świętami Bożego Narodzenia.

– Warto podkreślić, bo to nie dzieje się we wszystkich diecezjach, że cała zebrana żywość pozostaje do dyspozycji parafii. To parafie decydują, czy zrobią z nich paczki na święta, czy może obdarują tymi darami potrzebujące rodziny jeszcze przed świętami. To jest kolejna okazja do czynienia dobra, a ludzie chętnie się włączają do takich działań i chętnie wkładają jedzenie do koszy w sklepach. Zachęcam też do kontaktu z naszą Caritas – mówi Łukasz Żygadło.

Parafie, które chcą włączyć się w zbiórkę, proszone są o kontakt z biurem Caritas w Legnicy – tel. 767 244 300 lub na kontakt@caritaslegnica.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy