Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nieznani sprawcy uszkodzili przydrożny krzyż

Mieszkańcy Świerzawy sami stawiali ten krzyż, dlatego bardzo zabolało ich jego uszkodzenie.

Mieszkańcy Świerzawy przesłali nam zdjęcie zniszczonego krzyża, który znajduje się przy drodze prowadzącej do Gozdna. Zdarzenie miało miejsce najprawdopodobniej w nocy z 15 na 16 listopada br. Zniszczenia odkryto bowiem rano 16 listopada. Zniszczony został wizerunek, figurka (pasyjka) Jezusa a także ogrodzenie okalające krzyż.

Informacja o tym akcie wandalizmu spotkała się z dużym emocjonalnym odzewem w mediach społecznościowych wśród wiernych. Przeważa wezwanie o "przebaczenie, gdyż nie wiedzą co czynią". Parafianie piszą, że nie wiedzą kto tego dokonał, ale to wydarzenie bardzo ich zabolało. - Jesteśmy zbulwersowani, nie znamy motywów, jakimi kierował się sprawca lub sprawcy. Nie wiemy więc, czy mamy do czynienia z aktem wandalizmu, czy też celowo zaatakowano przedmiot czci religijnej - piszą do naszej redakcji.

Dla wielu mieszkańców Świerzawy krzyż ten był realnym znakiem wiary, z którym się utożsamiali. Został on bowiem postawiony całkiem niedawno bo 20 lipca 2011 r. Tego dnia krzyż został przeniesiony w to miejsce na ramionach modlących się parafian oraz członków Oazy Ruchu Światło-Życie Diecezji Legnickiej Następnie został on poświęcony przez ówczesnego proboszcza ks. Piotra Smolińskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy