Nowy numer 15/2024 Archiwum

Rekolekcje z o. Witko

Dwudniowe wydarzenie w Domu Słowa pt. "Uzdrowienie relacji matka-córka".

Od 11 do 12 listopada w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej "Dom Słowa" (budynek byłego WSD) odbyły się rekolekcje dla pań "Uzdrowienie relacji matka-córka".

Konferencje głosili tam o. Witko OFM (franciszkanin, kaznodzieja oraz członek ruchu charyzmatycznego), a także ks. Bronisław Kryłowski (egzorcysta, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Legnicy).

Dzień później, w niedzielę 13 listopada, o. Witko głosił słowo Boże na wszystkich Mszach św. w kościele pw. Świętej Rodziny. Ostatnia z nich (jak co miesiąc w 2. niedzielę miesiąca o godz. 18) połączona była z modlitwą uwolnienia i uzdrowienia.

- Musimy przebaczyć samym sobie. Bardzo często słyszy się: "Nigdy sobie tego nie wybaczę. Podjęłam/podjąłem bardzo niekorzystne decyzje, które teraz skutkują pewnymi konsekwencjami". Powinniśmy jednak to zrobić, bo jeśli nie, pozwolimy Złemu na niszczenie naszego życia. Wiele problemów, jakie mamy, związanych jest z urazą, jaką nosimy w sercu do siebie samych - mówił o. Witko. - Powinniśmy wybaczyć również drugiemu człowiekowi, który nas skrzywdził swoim zachowaniem, słowem, gestem. Możemy się usprawiedliwiać, ale to nas nie uzdrowi, a jeszcze bardziej pogrąży. Nie zmienimy ludzi, sytuacji, które nam się przytrafiają, ale możemy zmienić siebie i uchronić się tym samym od cierpienia i poważnych konsekwencji urazy - tłumaczył charyzmatyk. - Przebaczenie to miłosierdzie, które człowiek okazuje nie tylko tym, którzy nas ranią, ale przede wszystkim sobie samym - przekonywał. - Kiedy w twojej duszy rodzi się napięcie, gdy czujesz złość z powodu słów, jakie ktoś do ciebie skierował, sytuacji, która cię spotkała, to nie tylko w duszy, ale i w ciele zachodzą negatywne reakcje chemiczne. Ciało zaczyna cierpieć i bardzo szybko chorować - tłumaczył o Józef. - Zachęcam was do przebaczenia, szczególnie teraz, w trakcie Mszy św. - zakonnik mówił, że podczas Eucharystii są dwa momenty, w których jesteśmy do tego szczególnie zaproszeni: gdy kapłan wzywa nas do pojednania z Bogiem i ludźmi oraz gdy odmawiamy Modlitwę Pańską i mówimy: "Przebacz nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". - Uczyńmy to i doświadczmy uzdrawiającej mocy Eucharystii - zachęcał o. Witko, który do Legnicy przybył na zaproszenie Wspólnoty Kobiet Świętej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy