Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nowogrodziec. Wystawa o świętości

Przez dwa tygodnie można będzie obejrzeć wystawę pt. Wierne Miłości. s. Paschalis Jahn i Towarzyszki.

W Nowogrodźcu w kościele parafialnym Św. Apostołów Piotra i Pawła przez dwa tygodnie można obejrzeć wystawę pt. Wierne Miłości. s. Paschalis Jahn i Towarzyszki, poświęconą błogosławionym Siostrom Elżbietankom zamordowanym podczas II wojny światowej.

Wystawa podróżuje po różnych parafiach archidiecezji wrocławskiej. Po raz pierwszy zagościła do parafii diecezji legnickiej. Warto bliżej poznać życiorys błogosławionych sióstr męczenniczek, zwłaszcza w obliczu panującej wojny na Ukrainie, by nabrać odwagi do życia pełnią miłości, nawet w obliczu zagrożenia życia, co czyniły Czcigodne Siostry.

Przypomnijmy, że beatyfikacja Sióstr miała miejsce we wrocławskiej katedrze 11 czerwca br. Była to pierwsza beatyfikacja w stolicy Dolnego Śląska po II wojnie światowej. Wśród błogosławionych znajduje się Siostra Rosaria Schilling, która zginęła w Nowogrodźcu, a jej szczątki spoczywają na cmentarzu miejskim. Jest odwiedzana przez parafian, jak również uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej dzięki zaangażowaniu katechetów. Wspomnienie liturgiczne błogosławionych sióstr zostało wyznaczone na 11 maja. Siostry Elżbietanki we Wrocławiu posiadają już formularz mszalny przeznaczony na ten dzień. Niech błogosławione Siostry Maria Paschalis Jahn i IX Towarzyszek wypraszają nam u Boga potrzebne łaski.

Oto modlitwa o uproszenie łask:

Panie Jezu Chryste Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, Ty umocniłeś błogosławioną Marię Paschalis i Towarzyszki do złożenia swego życia w ofierze. Broniąc kobiecej godności i czystości oraz pełniąc czyny miłosierdzia, dochowały Ci one wierności aż do przelania krwi. Niech przykład ich życia zachęca nas do wielkodusznej służby bliźnim oraz gorliwego wypełniania Twoich przykazań. Za ich wstawiennictwem udziel nam łaski, o którą Cię z ufnością prosimy... 

Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy