Nowy numer 39/2023 Archiwum

Diecezja. Gdzie skierować nieochrzczonych?

To ważna informacja dla osób, które pragną aby ich (nieraz kilkuletnie) dzieci przyjęły chrzest święty.

Są wśród nas osoby, które z różnych względów nie zostały ochrzczone a teraz odkrywszy wiarę, pragną to zrobić. Takim ludziom Kościół proponuje drogę do wiary, do świadomego przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego zwaną katechumenatem. Jest to okazja do usłyszenia wiary Kościoła, poznania jej podstaw i odkrycia, czym jest chrzest w życiu chrześcijanina. 

W diecezji legnickiej istnieje Centrum Katechumenatu. Jest to instytucja powołana przez biskupa legnickiego do przygotowania dorosłych (osób powyżej 14. roku życia) oraz dzieci (powyżej 7. roku życia) do chrztu świętego. Właśnie trwają przygotowania do zawiązania nowej grupy katechumenatu dla tych właśnie dzieci.

W diecezji legnickiej kapłanem odpowiedzialnym za tę formację przedchrześcielną dla dzieci powyżej 7. roku życia jest o. Grzegorzem Jaskot SP (pijar), pracującym na co dzień w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach.

W celu dowiedzenia się szczegółów organizacji katechuemantu dla dzieci można kontaktować się z Centrum (katechumenat@diecezja.
legnica.pl) albo z Wydziałem Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej (duszpasterski@diecezja.legnica.pl tel. 76 72 44 111).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast