Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Janice. Młodzi poznawali "wierzę w Kościół"

Młodzież (niekiedy pierwszy raz w swoim życiu) wyjechała na rekolekcje a na nich dotknęła "mapy wiary".

W ostatni weekend młodzież z Bolesławca, Legnicy, Lubina i Jeleniej Góry zrzeszona albo sympatyzująca z młodzieżową Oazą spędziła kilkadziesiąt godzin na minirekolekcjach. Jak relacjonuje nam ks. Adam Bogdała, wikariusz z parafii pw. św Cyryla i Metodego w Bolesławcu, było to wyjazd dla młodych, którzy niedawno przyszli na spotkania Oazy, ale także dla młodzieży, która jest tu od dłuższego czasu. 

Wyjazd nie był jednak tylko pojedynczym wydarzeniem, lecz elementem przemyślanej propozycji duszpasterskiej opisanej słowami "Powrót do Domu".

- Jako Ruch Światło-Życie żyjemy życiem Kościoła. Niedługo rozpoczniemy w Kościele w Polsce rok duszpasterski oparty o fragment naszego wyznania wiary. W 2023 roku będziemy rozważać słowa "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Dlatego zaproponowaliśmy młodym trzy wyjazdy, pierwszy był teraz, a kolejny będzie na przełomie grudnia i stycznia, podczas których rozważamy poszczególne elementy tego fragmentu wyznania naszej wiary  - mówi ks. Adam Bogdała.

Janice. Młodzi poznawali "wierzę w Kościół"   Jednym z ważnych elementów jest stworzenie realnej wspólnoty młodych chrześcijan. mat. Oazy

W wyznaniu wiary mamy słowa "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Podczas pierwszego wyjazdu rozważany był przymiotnik "jeden", dlatego też spotkanie nosiło tytuł "Mapa". Kolejne spotkanie zostało nazwane "Drogą", a wówczas młodzi będą formować się w myśl słów "święty i powszechny". Całość zakończy weekend nazwany "Towarzyszę", a słowem przewodnim będzie "apostolski". Pozytywne przeprowadzenie całego tego cyklu nie byłoby możliwe bez zaangażowania ks. Krzysztof Borysiewicza oraz animatorów Oazy.

Duszpasterze związani z Oazą (ks. Adam Bogdała w Bolesławcu, ks. Krzysztof Czerwiński w Jaworze, ks. Krzysztof Borysiewicz w Lubinie, ks. Jakub Bochyński w Jeleniej Górze oraz ks. Artur Jaguszczak w Legnicy) zapraszają na spotkania swoich grup a także na wspomniane powyżej wyjazdy. Więcej informacji można uzyskać śledząc profil Oazy na FB - TUTA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy