Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Powstaje Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych

Owocem ostatniego spotkania medyków diecezji legnickiej jest decyzja o zawiązaniu katolickiego stowarzyszenia.

W ostatni weekend w Domu Słowa w Legnicy miał miejsce dzień skupienia dla środowiska medyków diecezji legnickiej. Podczas tamtego spotkania pojawiła się propozycja, która już teraz zaczęła nabierać realnych kształtów. Propozycją tą jest powołanie na terenie diecezji legnickiej oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich. Najbliższy oddział jest dopiero we Wrocławiu.

Anna Ogórek z Jeleniej Góry, jak sama mówi o sobie "położna nie tylko z zawodu ale i z powołania", mówi, że takie Stowarzyszenie będzie bardzo dobrą formą zrzeszenia wspólnoty osób wierzących, a które na co dzień niosą pomoc jako personel medyczny.

- W świecie gonitwy i zabiegania jest potrzeba wejścia w relację z drugim człowiekiem. Ona w dzisiejszym świecie jest mocno zaburzona - tak w rodzinach, w małżeństwach, rodziców z dziećmi, ale też i w pracy zawodowej. Taka relacja jest też ważna zarówno na poziomie zawodowym pomiędzy medykami, ale też na linii personel medyczny - pacjent. Żeby ją budować, trzeba przypomnieć i pielęgnować w sobie wartości. Oczywiście mam na myśli pielęgnację relacji z Bogiem. To będzie łatwiejsze mając do dyspozycji kapłana, który odprawi za nas Mszę świętą, będzie nam towarzyszył, wspierał. Dzięki Stowarzyszeni będzie okazja do spotkań, organizowania konferencji, dni skupienia i rekolekcji - mówi Anna Ogórek z Jeleniej Góry.

Zainteresowani ideą mogą odnaleźć nowostworzoną grupę na FB poświęconą powstawaniu naszego oddziału Stowarzyszenia - TUTAJ. Można też skontaktować się z panią Anią Ogórek (tel. tel. 885 304 102).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy