Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Olszyna. Nowy św. Józef

Ostatnim akcentem misji świętych w tej parafii było poświęcenie odnowionego ołtarza i nowego obrazu.

Otrzymaliśmy relację z ostatniego wydarzenia misji świętych w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Autor, Artur Grabowski, opisuje w niej chwilę poświęcenia odrestaurowanej nastawy ołtarza głównego. Poświęcenia dokonał misjonarz ks. Krzysztof Czapla SAC, na co dzień posługujący w Sekretariacie Fatimskim na Krzeptówkach.

Jak pisze autor relacji w Eucharystii podczas której to się dokonało uczestniczyli liczni parafianie, ale świadkami tego historycznego wydarzenia było też wielu zaproszonych gości. Wśród nich nie zabrakło fundatorów renowacji i autora nowego obrazu św. Józefa, parlamentarzystów w osobach wiceminister edukacji i nauki Marzeny Machałek i poseł Ewy Szymańskiej, a także radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Teresy Zembik oraz olszyńskiego samorządu z na czele burmistrzem Leszkiem Leśko, sekretarz gminy Haliną Białoń i przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Wypychem. Nie zabrakło także wykonawców konserwacji nastawy ołtarzowej, którzy z satysfakcją mogą dziś spoglądać na owoce swojej wielomiesięcznej pracy. Było to prawdziwe święto wspólnoty gromadzącej się na Eucharystii - dziękczynieniu za wszystkie dary, którymi Pan tak obficie obdarował olszyńską parafię.

Artur Grabowski pisze, że "przywrócony pierwotny wygląd ołtarza wprawia w zdumienie. Jest pięknym dziełem miejscowego rzemieślnika, dzięki któremu dusza wznosi się ku Bogu rozważając życie i zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. I choć to tylko dzieło rąk człowieka, to jednak znów staje się pięknym świadectwem wiary i pobożności - tak jak to było 370 lat temu. To prawdziwa perła olszyńskiej parafii".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy