Legnica. III edycja nagrody Henryka Pobożnego

Halina Łabonarska odebrała nagrodę im. Henryka II Pobożnego.

W sobotę 15 października miała miejsce gala Nagrody im. Henryka Pobożnego. W Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II została ona wręczona aktorce Halinie Łabonarskiej.

W laudacji, wygłoszonej przez Tomasza Łysiaka, zebrani usłyszeli, że laureatka "to wielka dama polskiej sceny. Dowodzi tego jej postawa życiowa, jak i jej sztuka aktorska (...). Zawsze tworzy kreacje mistrzowskie, a tym samym - niezapomniane".

Tuż po odebraniu nagrody im. Henryka II Pobożnego tegoroczna laureatka powiedziała:

- Jestem wzruszona. Bardzo. Po tylu słowach, które mówiły o moim życiu, niewiele mogę dodać, bo musiałabym płacząc powiedzieć, że spotkało mnie wielkie szczęście, że tu jestem. Pan Bóg dał mi tę szansę, żebym mogła wykonywać ten zawód, który stał się moją misją. Dzięki niemu mogłam spotkać wielu ludzi. Wierzę w teatr, aktorstwo, sztukę wykonywaną w taki sposób, że nawet, gdy twórca nie zawsze jest tego świadomy, to dotyka Boga. Za taką sztuką kryje się Pan Bóg, Jezus - mówiła Halina Łabonarska.

Wyróżnienie to przyznaje od trzech lat Stowarzyszenie Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej. Poprzednimi laureatami nagrody byli profesorowie Andrzej Nowak oraz Jan Żaryn.

Ideą nagrody jest promowanie i nagradzanie osób, które odważnie i  bezkompromisowo idą we współczesnym świecie drogą ukazaną niegdyś przez patronów bractwa - księcia Henryka Pobożnego i jego małżonkę księżną Annę. Celem jest uhonorowanie osób, które w życiu publicznym stają w obronie cywilizacji łacińskiej, ojczyzny, życia i godności człowieka. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..