Nowy numer 48/2022 Archiwum

Kurs Nowe Życie daje owoce

Za nami pierwsza edycja Kursu w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa w Legnicy.

Na przełomie września i października w murach Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa w Legnicy odbył się Kurs Nowe Życie. Organizowała go wspólnota  Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea z Jeleniej Góry wraz z jej duchowym opiekunem o. Krzysztofem Czerwonką CR.

Jak tłumaczy Anna Jakubowska ze tej wspólnoty, kurs to niezwykły prezent od Pana Boga. - Jest to czas, gdy Bóg przez kapłana i świeckich ewangelizatorów nieustannie mówi do serca uczestnika. To okazja do wysłuchania wyjątkowych nauczań, przepełnionych świadectwami głoszących, którzy doświadczyli bliskości Boga, których życie dzięki temu doświadczeniu odmieniło się i którzy mają pragnienie dzielić się Dobrą Nowiną z innymi. To czas duchowego przebudzenia, doświadczenia miłości Boga Ojca, odnowienia żywej relacji z Jezusem, umocnienia wiary i przyjęcia obdarowania przez doświadczenie chrztu w Duchu Świętym - mówi organizatorka.

Jak zapewnia Anna, Kurs Nowe Życie już wydaje owoce. Dlatego wszyscy chętni do włączenia się do wspólnoty mogą czuć się serdecznie zaproszeni do spotkania, które odbędzie się w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy już w piątek 7 października po wieczornej Mszy św. ok godz. 18.45.

Celem działania Wspólnoty Galilea jest ewangelizacja dlatego rozwój wspólnoty związany jest z działaniem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Marka, która zajmuje się formowaniem osób do podejmowania różnych form ewangelizacji. Galilea skupia w swoich szeregach ponad 4 tys. osób z Polski i wielu krajów Europy. Centrum wspólnoty mieści się w Stryszawie k. Suchej Beskidzkiej. Tam również jest siedziba Biura Krajowego SESA Polska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy