Nowy numer 49/2022 Archiwum

Legnica-Legnickie Pole. Wyruszyli z figurą

Po raz pierwszy w historii pielgrzymek na czele pochodu, tuż obok krzyża, niesiona była figura Pani Fatimskiej.

W sobotę 1 października spod franciszkańskiego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela już po raz 156. wyruszyła Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutno-Błagalna z Legnicy do Legnickiego Pola.

Legnica-Legnickie Pole. Wyruszyli z figurą   Obok krzyża niesiona była figura Pani Fatimskiej. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie Eucharystią w czasie Apelu Jasnogórskiego. Tym razem była to szczególna pielgrzymka, bowiem poświęcona została figura Matki Bożej Fatimskiej, która od tej pory towarzyszyć będzie pątnikom podczas ich comiesięcznego pierwszosobotniego wędrowania.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo pozwalające wypełnić pozostałe warunki pierwszych sobót miesiąca. Następnie pątnicy wyruszyli na ulice miasta, po drodze zatrzymując się na dwóch przystankach: w kościele pw. NSPJ na legnickich Piekarach (Godzinki o Męce Pańskiej) oraz w kościele pw. św. Antoniego w Gniewomierzu (Droga Krzyżowa). Pielgrzymkę zakończyli niedzielną Mszą św. w bazylice mniejszej pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 4 rano.

Nocne wydarzenia już od 22 lat organizuje Maryjna Wspólnota Modlitewna. Na ostatnią w tym roku pielgrzymkę pątnicy wyruszą w listopadzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy