Nowy numer 49/2022 Archiwum

Akademia Myśli Chrześcijańskiej zaprasza

Trwają zapisy do diecezjalnej propozycji katolickiej formacji intelektualnej.

Akademia Myśli Chrześcijańskiej rozpocznie rok formacyjny już niedługo, 22 października. Do tego czasu (także podczas samej inauguracji) można zapisać się i wziąć udział w cyklu trzyletniej formacji. Ks. dr Krzysztof Wiśniewski, dyrektor AMCh, mówi, że poszczególne zajęcia zostały podzielone na bloki tematyczne. Jesteśmy zaproszeni do „pogłębiania wiedzy o Bogu Ojcu, o Jezusie Chrystusie i o Duchu Świętym, o człowieku i jego przeznaczeniu, o misji Kościoła w świecie, w ramach wykładów z Pisma Świętego, teologii systematycznej, historii Kościoła, patrologii, duchowości, liturgii, nauki społecznej Kościoła, filozofii, historii sztuki i kultury chrześcijańskiej".

Niemniej, i to jest bardzo ciekawe, nie są to studia w znaczeniu formalnym. Można dołączyć w każdym momencie.

- Akademia daje możliwość spotkania z bardzo kompetentnymi wykładowcami. To z kolei daje okazję do zadawania pytań, rozwiewania wątpliwości, konfrontowania pewnych postaw - mówi ks. Krzysztof Wiśniewski.

Inauguracja Akademii Myśli Chrześcijańskiej odbędzie się w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, czyli w sobotę 22 października. O godzinie 9 odbędzie się powitanie słuchaczy, a ks. Krzysztof Wiśniewski, dyrektor AMCh, wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Ofiara Słowa – Eucharystia”. O godz. 10.30 - Eucharystia w kaplicy Domu Słowa. Zapisy i dodatkowe informacje: tel.: 76-724-41-30 (od poniedziałku do środy oraz w piątki w godz. 9-14) mail: wsdlegnickie@gmail.com, strona: www.diecezja.legnica.pl/akademia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy