Nowy numer 49/2022 Archiwum

"Czwóreczka" popielgrzymkowo przejdź do galerii

To taki dzień patronalny dla tej grupy pielgrzymkowej, który jest przeżywany co miesiąc.

W czwartek 29 września najpierw na Eucharystii, a później przy kawie i ciastku, spotkali się ci, którzy w lipcu i sierpniu wędrowali do Matki Bożej Częstochowskiej w ramach grupy numer 4 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. 

Miejscem modlitwy była katedra, której patronuje św. Piotr, także opiekun "czwóreczki". Po liturgii wszyscy spotkali się na plebanii katedralnej, gdzie ks. Piotr Kruczyk przedstawił krótką konferencję o pobożności maryjnej i modlitwie różańcowej. 

Pielgrzymi w rozmowach wielokrotnie wracali do tegorocznej pielgrzymki. Mówili, że po dwóch latach sztafetowego pielgrzymowania, nareszcie mogli przejść całą drogę.

- Mam za sobą 36 pielgrzymek. Z wielką radością szłam w tym roku, bo bardzo tęskniłam za modlitwą, za atmosferą życzliwości, dobroci i rodzinnego ciepła. Naprawdę jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Dlatego też przychodzę na te spotkania w ciągu roku, ponieważ nie spotykamy się tutaj tylko jako znajomi, ale też członkowie duchowej rodziny - mówi Janina Michalska, seniorka grupy nr 4. 

Spotkanie było okazją do rozmów o tegorocznym pielgrzymowaniu i planowaniu nie tylko kolejnych spotkań, ale przede wszystkim udziału w Epilogu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej z Legnicy do Legnickiego Pola, który odbędzie się 15 października. Szczegóły na: pielgrzymkalegnicka.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy