Nowy numer 49/2022 Archiwum

Diecezjalna Szkoła Liturgiczna zaprasza

Masz trochę wolnego czasu, a chcesz poznać liturgię? To jest propozycja właśnie dla ciebie!

Diecezjalna Szkoła Liturgiczna im. ks. Marka Adaszka rozpoczęła zapisy na nowy rok zajęć. Te rozpoczną się już 22 października. Tegoroczna edycja DSL będzie ukierunkowana na poznanie historii zbawienia oraz liturgii słowa. W programie: wykłady z historii zbawienia, wprowadzenie do liturgii słowa i lekcjonarza mszalnego, ćwiczenia i konwersatoria pogłębiające wiedzę i duchowość liturgiczno-biblijną, praktyczne przygotowanie do pełnienia funkcji i posług liturgicznych w ramach liturgii słowa.

Udział w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej to nie tylko szansa na pogłębienie rozumienia tajemnicy Eucharystii, ale także sposobność do aktywniejszego i pełniejszego uczestniczenia w celebracjach liturgicznych. Jest to też doskonała okazja do uformowania parafialnych zespołów, które w przyszłości mogą wraz z duszpasterzem dbać o przygotowanie i przebieg liturgii parafialnej. Z tej racji bardzo korzystny jest udział w DSL kilku osób z jednej parafii (3-5).

Dla kandydatów na stałych lektorów i akolitów zajęcia w DSL stanowią jeden z etapów ich trzyletniego przygotowania do posługi.

Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu, w sobotę od godz. 9.30 do 15. Miejscem zajęć będzie Centrum Formacji Ewangelizacyjnej "Dom Słowa" w Legnicy.

Informacje i zapisy: tel. 519 816 470, mail: i.chlopko@wp.pl, www.diecezja.legnica.pl/dsl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy