Nowy numer 49/2022 Archiwum

Spotkaj się ze świętym od internetu

Przed nami peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa. Zobacz zaproszenie.

W czwartek i piątek (6 i 7 października) diecezja legnicka będzie stacją przystankową dla ogólnopolskiej peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa. Pielgrzymka przez Polskę rozpoczęła się w archidiecezji warszawsko-praskiej na początku września, a zakończy w Lublinie pod koniec listopada. Do naszej diecezji relikwie dotrą z diecezji świdnickiej, a od nas pojadą do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Gdzie i kiedy będziemy mogli pomodlić się przy wspomnianych relikwiach mówi ks. Tomasz Ślazyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży:

Carlo Acutis to uczeń z Mediolanu, który zmarł w 2006 r. na białaczkę w wieku zaledwie 15 lat. W trakcie swojego krótkiego życia stał się gorącym orędownikiem Eucharystii. Codziennie uczestniczył we Mszy Świętej, a w internecie publikował informacje o cudach eucharystycznych. Papież Franciszek beatyfikował go w Asyżu 10 października 2020 r. Relikwie bł. Carla Acutisa udostępnił kościół Matki Bożej Większej w Asyżu, gdzie znajduje się jego grób. Podobna akcja duszpasterska odbywa się w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy