Nowy numer 49/2022 Archiwum

Zapisy na ŚDM

Ruszyły zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Ruszył bezpośrednie przygotowania polskiej młodzieży do spotkania z papieżem w Lizbonie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Zaplanowano je w dniach 1-6 sierpnia 2023 roku. W naszej diecezji odpowiedzialnym za wyjazd  jest ks. Przemysław Superson. Kapłan tłumaczy, że samo spotkanie z papieżem to wskazane dni ale całe Światowe Dni Młodzieży trwają nieco dłużej. Ks. Przemysław był już na ŚDM w Madrycie, Krakowie, Panamie i Rio de Janeiro i mówi, że jest to czas ciekawych spotkań i nawiązywania niezwykłych znajomości.

– Tydzień wcześniej rozpoczną się dni w diecezjach. Jako polskie diecezje mamy wskazane kilka do wyboru. Ja organizując wyjazd do Lizbony, chciałbym aby młodzież wzięła udział także w tych dniach w diecezjach. Chciałbym zorganizować dwie możliwości dojazdu. Pierwsza – lotnicza z Wrocławia do Lizbony. Druga – autokarowa, podczas której młodzież odwiedzi maryjne sanktuaria w Europie. Mielibyśmy wyruszyć z Krzeszowa i dojechać do Fatimy. Stamtąd już do Lizbony. Jest to związane z hasłem ŚDM w Lizbonie: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Maryja przychodzi w różne miejsca świata, by pokazać, że jest blisko swoich dzieci – mówi ks. Przemysław Superson. – Bardzo ważna jest szybkość zgłoszeń, bo to pozwoli nam na wybranie diecezji, która będzie nam się bardziej podobała- mówi kałan.

Zapisy na ŚDM Koszty są na tę chwilę obliczane ale ze względu na to, że ważna jest kolejność zgłoszeń, ks. Przemysław Superson zaprasza do kontaktu ze sobą (przemyslawsuperson@wp.pl albo 502 484 644).

– Już teraz zapraszam na spotkanie informacyjne. Ono jest całkowicie niezobowiązujące. Niech przyjdzie każdy, kto nie wie czy będzie mógł pojechać ale chociażby o tym marzy. Planujemy je na 23 października na godzinę 15 w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej Dom Słowa. Będzie okazja by powiedzieć o szczegółach wyjazdu. Bo słyszałem o tym, że niektórzy chcieliby pojechać autostopem, inni rowerem. Czas na pytania i odpowiedzi będzie właśnie na tym spotkaniu – mówi ks. Przemysław Superson

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy