Nowy numer 38/2022 Archiwum

Olszyna. Czyścili czyściec

Inicjatywa polega na modlitwie za wszystkich, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia.

W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP od kilku lat działa Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Nie ma tygodnia, by wspólnota ta, czerpiąc ze skarbca zasług Chrystusa i Kościoła, nie ofiarowała swoich modlitw, wyrzeczeń i ofiar za dusze w czyśćcu cierpiące. Jedną z cyklicznych inicjatyw modlitewnych jest m.in. „Czyszczenie czyśćca”.

Tym razem modlitewny wieczór za dusze zmarłych w czyśćcu cierpiących rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Wolańskiego. Po Mszy św. odśpiewaniem nieszporów z dnia bieżącego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem rozpoczął się modlitewny szturm do nieba, aby polecać Bożemu Miłosierdziu tych, którzy oczekują na oglądanie Boga twarzą w twarz.

Była refleksja nad słowem Bożym oraz wyczytywanie imion zmarłych, których polecali olszyńscy parafianie. W godzinie Apelu Jasnogórskiego ks. Bogusław Wolański wygłosił konferencję ascetyczną, w której nawiązywał do istoty modlitwy i ofiary za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Czuwaniu towarzyszyły także relikwie bł. Honorata Koźmińskiego, który był założycielem wspólnot apostolstwa dusz czyśćcowych i krzewicielem idei modlitwy za dusze zmarłych. Jak zgodnie wspominają członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z Olszyny - ta modlitwa ma ogromną moc i przynosi błogosławione owoce w życiu każdego z osobna i całej wspólnoty parafialnej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy