Nowy numer 08/2024 Archiwum

Legnica. Nowi teolodzy

Absolwenci mówią krótko: "Nie ma co się zastanawiać, tu naprawdę warto przyjść!".

Trwa ciągle nabór na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne (zajrzyj po więcej - TUTAJ), a absolwenci kursu, który rozpoczął się dwa lata temu, właśnie odebrali dyplomy. Uroczystość zakończenia studiów miała miejsce w Legnicy, najpierw w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie modlono się podczas Eucharystii, a następnie w pomieszczeniach przy świątyni, gdzie wręczono wspomniane dyplomy.

Wśród kilku nowo upieczonych absolwentów jest Elżbieta Brożek, która już podjęła pracę jako katechetka. - Jestem przeszczęśliwa, że skończyłam, ale jednocześnie przesmutna, że już skończyłam. Były to bowiem wspaniałe zajęcia. Takiej porcji erudycji, elokwencji, wspaniałych wykładów, cudownych zajęć, wspaniałego podejścia wykładowców będzie mi brakowało. Już trochę podyplomówek mam za sobą, ale takich studiów jeszcze nie przeżyłam. Po prostu wspaniałe! Mogę powiedzieć, że nieco żałuję, iż wcześniej nie podjęłam takich studiów, ale myślę, że Pan Bóg ma swoje plany wobec nas. Tak miało być. Teraz jestem szczęśliwa, że udało mi się ukończyć te wspaniałe studia teologiczne i mogłam podjąć już pracę jako katechetka - mówiła pani Elżbieta.

Studia mogą też być formacją intelektualną dla osób, które myślą o uzupełnieniu wykształcenia teologicznego w kontekście wymagań, jakie są stawiane chętnym do formacji przed przyjęciem święceń diakonatu stałego. O tym myśli chociażby Tadeusz Kupczak, który mówi, że czas dwóch lat studiów był dla niego okresem wielkiego wzrostu duchowego. - Mam taki plan, ale to, czy nadaję się do przyjęcia święceń diakonatu stałego, pozostawiam rozeznaniu Kościoła. Ale tak, uzupełniłem tutaj wykształcenie teologiczne. Jednak - co ważniejsze - uważam że obok formalnego wykształcenia otrzymałem ogromną porcję wiedzy. Moja wiara otrzymała tu ogromny zastrzyk energii. Przeżywaliśmy chociażby przepiękne wykłady o Piśmie Świętym. Wydawało mi się, że po wielu latach formacji w Odnowie w Duchu Świętym już co nieco wiem o Piśmie Świętym, ale tutaj odkryłem, ile jeszcze nie wiedziałem. Wspaniały czas, wspaniali wykładowcy, wspaniali studenci - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy