Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wyrwij się na trzy dni!

Piątek, sobota i niedziela - tyle potrzeba, by dojść z Legnicy do Krzeszowa. Pójdziesz?

Arcyciekawą propozycją na spędzenie kilku na pątniczym szlaku jest piesza wędrówka z serca naszej diecezji, katedry w Legnicy, do duchowej stolicy naszego Kościoła lokalnego - sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Już teraz można się zapisać, korzystając z formularza zapisów on-line: TUTAJ.

W najbliższy piątek (12 sierpnia - przyp. red.) rozpocznie się bowiem Piesza Pielgrzymka Legnicka do Krzeszowa. Jest to stosunkowo krótka forma wędrówki, bo zaledwie trzydniowa. Pątnicy na miejsce dotrą po południu 14 sierpnia.

Trasa wędrówki będzie wiodła m.in. przez Wilków, Wojcieszów, Raszów, tak by wieczorem w niedzielę 14 sierpnia pielgrzymi mogli stanąć przed tronem Pani Sudetów. Tam też, w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia kończąca pielgrzymkę. Do przejścia jest niewiele, bo około 70 km, ale trzeba pokonać kilka sporych pasm wzgórz. Największymi podejściami będą przejścia pomiędzy Wojcieszowem a Komarnem, a także podejście z Wieściszowic do Raszowa.

Chętni będą mogli zostać w Krzeszowie i wziąć udział w wieczornych modlitwach, a także, następnego dnia, w Wielkim Odpuście Krzeszowskim.

Zapisy na tę pielgrzymkę odbywają się w sekretariacie pielgrzymki, który w dniu startu będzie od rana otwarty przy legnickiej katedrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy