Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zmarł ks. Andrzej Bokiej

Wieloletni proboszcz jeleniogórskiej parafii odszedł do Pana.

Jak informuje Legnicka Kuria Biskupia, w poniedziałek 9 sierpnia odszedł do Pana ks. prałat Andrzej Bokiej, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 12 sierpnia br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. O godzinie 11.30 rozpoczną się mowy pożegnalne a sama Eucharystia zaplanowana jest na godzinę 12.00. Przewodniczył jej będzie biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Pochówek odbędzie się po Eucharystii a miejscem spoczynku będzie cmentarz przy ul. Sudeckiej (tzw. stary cmentarz).

Ks. Andrzej Bokiej urodził się 17 lipca 1957 roku w Jeleniej Górze. Tam też ukończył szkołę podstawową oraz średnią. Święcenia prezbiteratu otrzymał w 1982 roku. Proboszczem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego został w 1991 roku. Posługiwał także w garnizonie Wojska Polskiego w Jeleniej Górze.

Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Brą­zowym, Srebrnym i Złotym Odznaczeniem Siły Zbrojne w Służbie Ojczy­zny, a także Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy